Ankara Yapılacak Şeyler

Türkiye'nin başkenti Ankara, sakin ve düzenli bir şehir olarak tanınır, bunun yanında gezilip görülmesi gereken birçok ünlü yere sahiptir.

Ankara Yapılacak Şeyler

Türkiye'nin başkenti Ankara, sakin ve düzenli bir şehir olarak tanınır, bunun yanında gezilip görülmesi gereken birçok ünlü yere sahiptir.

Ankara Yapılacak Şeyler Anlatmakla bitmeyecek kadar görkemli ve destansı bir tarihe sahip olan Ankara'da görülmesi gereken yerlerde bir o kadar çoktur. Gerek eski yapılar gerekse modern yapılar, parklar başkenti yaşanılası bir yer kılar.

Anıtkabir: Ankara'da bulunuyorsanız eğer, Anıtkabir'e uğramadan olmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ait olan Anıtkabir, tüm haşmetiyle Ankara'ya tepeden bakar. İçerisinde bulunan Atatürk'ün eşyaları ve bal mumu heykeli sizi oldukça etkileyecek.

Atatürk Orman Çiftliği: 1925 yılında Atatürk'ün Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimatla kurulan Atatürk Orman Çiftliği, Ankara halkının gezebileceği, nefes alacağı yemyeşil bir alandır.

Ankara şehir merkezinde bulunan 42 adet müze, şehri tanımak için yararlanabileceğiniz diğer kısımlar. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi bunların başlıcalarıdır.

Ulus'ta bulunan Gençlik Parkı, kuşlar için bahçe, açık hava tiyatrosu, çocuk bahçesi, yüzme havuzu ve gezi yolu barındırmaktadır. Türkiye'nin ilk bilim merkezi bu park içerisinde inşa edilmektedir.

Ankara aktiviteleri için misafir tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Congresium Ankara
Congresium Ankara

-

Bazı eksikleri var

Ankara'nın en büyük gösteri salonu ama tabi ki salonun eksikleri var, özellikle akustiği. :(

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Congresium Ankara
Congresium Ankara

-

Süperdi

Pink Martini konserinde oradaydık. Çok memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Ankara

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Ankara Yapılacak Şeyler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Aktivite - Eğlence
Ankara’nın dünyaya açılan kapısı, kusursuz buluşma noktanız Congresium’la tanışın. Congresium’un “mükemmel” ve “devasa” kavramlarını buluşturan mimari estetiği, daha ilk bakışta gözünüzü alacak ve yeni projelerinizle gelecek planlarınızın başlangıcı olacak.

Etkinlik ve organizasyonlarınıza başarıyla ev sahipliği yapmak için tasarlanan Congresium, sizi yalnız mimarisiyle değil, gelişmiş teknolojik altyapısı ve çözümleriyle de şaşırtacak. Congresium’un 80.000 metrekarelik kullanım alanı, 10.000 metrekarelik fuar ve sergi salonları, gelecek için tasarlandı ve her ihtiyaca cevap verecek çözümlerle donatıldı.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Gün batımı kızıllığın Ankara'da en güzel izlendiği mekanlardan biri olan Kav Club, Avrupa mutfağının en lezzetli seçenekleri ve içkilerin en kalitelileriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

2005 yılında faaliyete geçen Kavaklıdere Şarap Akyurt Üretim Tesisleri bünyesinde bulunan sosyal tesisimiz; yarı olimpik ısıtmalı açık yüzme havuzu, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, fitness center, squash salonları, 4 adet tenis kortu, voleybol ve basketbol sahaları, dart, bilardo ve masa tenisi, çocuk oyun bahçesi, spordan sonra rahatlayabileceğiniz 40 kişi kapasiteli sauna, buhar odası ve şok havuzu içermektedir.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

2005 yılında “Gönül Adamları” ekibi tarafından yenilenen genç kadrosu, dekorasyonu ve ses-ışık sistemi ile IF Performance Hall, Ankara'ya özgün, kaliteli müzik ve yenilikçi bir eğlence kültürünü sunma hedefiyle yola çıkmıştır.

250 m2 brüt, 140 m2 net müşteri kullanım alanı içinde 1 adet barı, 8 kişilik performans sahnesi ile misafir memnuniyeti felsefesine yoğunlaşmıştır.

2005 yılında Ankaralılar'a hizmet vermeye başlayan IF Performance Hall, 2002'de açıldığından bu yana müzik severlerin uğrak mekanı olmayı başarmıştır.